Wojciech Krasucki kandydatem PO na burmistrza Ustki

1
350
Wojciech Krasucki (w środku) kandydatem PO na burmistrza Ustki - ustka24.info
Wojciech Krasucki (w środku) kandydatem PO na burmistrza Ustki - ustka24.info
Wojciech Krasucki (w środku) kandydatem PO na burmistrza Ustki - ustka24.info
Wojciech Krasucki (w środku) kandydatem PO na burmistrza Ustki – ustka24.info

Wojciech Krasucki, prezes Klubu Sportowego Jantar Ustka, został oficjalnym kandydatem Platformy Obywatelskiej na burmistrza miasta Ustka. Nominację poznaliśmy na specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

[ads1]
– W czwartek zarząd powiatowy Platformy Obywatelskiej podjął decyzję o udzieleniu rekomendacji Wojciechowi Krasuckiemu, jako naszemu kandydatowi na burmistrza Ustki – mówił na konferencji Zbigniew Konwiński, poseł PO i szef struktur tej partii w powiecie słupskim. – Bardzo się cieszę, że Pan Wojtek będzie reprezentował PO w wyborach na burmistrza. Życzę mu powodzenia i sukcesów.
Wojciech Krasucki podziękował za wsparcie i deklaracje poparcia.
– Myślę, że te deklaracje są ważne chociażby w dalszym rozwoju Dwumiasta – mówił na spotkaniu z dziennikarzami Wojciech Krasucki – Poparcie PO jest dla mnie bardzo nobilitujące. Jest również ważne dla środowiska organizacji pozarządowych, z których się wywodzę. Ludzie, którzy wystartują z naszego komitetu w tych wyborach, jako kandydaci na radnych, również reprezentują środowisko społeczne. Na tym chcę oprzeć swój program wyborczy.

Krasucki chce bardziej otworzyć się na mieszkańców Ustki. Chciałby również, aby środowiska społeczne miały większe możliwości rozwoju. Ustka ma być jeszcze bardziej przyjaznym miastem dla młodych ludzi i bardziej otwarta na rozwój turystyczny.
– Te projekty dotyczące rozwoju Ustki, które już są realizowane, lub są projektowane, są dla miasta ważne i będę się starał zrobić wszystko, aby nie wypadły z kalendarza planów rozwoju. Chociażby prace przy budowie basenu rybackiego, czy planowanej budowie mariny jachtowej. Ważna jest również modernizacja ulicy Wczasowej i budowa ścieżki rowerowej na trasie Słupsk – Ustka – mówi Krasucki.

Krasucki opowiada się również za dalszą rewitalizacją usteckiej starówki.
– Musimy mieć jednak świadomość, że rewitalizacja nie może odbywać się kosztem mieszkańców domów, które zostaną poddane rewitalizacji. Należy zadbać o ich bezpieczeństwo i dach nad głową – dodaje kandydat PO.

Wiesław Kamiński, szef PO w Ustce powiedział, że partia otwiera się na nowe, młode pokolenie mieszkańców. To jest jego zdaniem szansa na rozwój kurortu. Będzie jednak przygotowany także specjalny program dla osób starszych.

Krasucki na konferencji zapowiedział również, że nie będzie negował decyzji obecnych i poprzednich władz miasta. Jego zdaniem większość z nich wymaga dokończenia. Są jednak tematy, którym warto się przyjrzeć.
– Takim tematem jest chociażby opłata uzdrowiskowa, która obecnie ściągana jest na poziomie 700 tysięcy rocznie. Według specjalistów, z którym rozmawiałem, jest możliwe, aby w Ustce rocznie zbierano około 2 mln zł. Jeżeli drugie tyle dostaniemy od państwa, to mamy już realne 4 mln zł na inwestycje w turystykę. Oczywiście będę chciał również wspierać takie organizacje, jak chociażby Lokalna Organizacja Turystyczna. Planowany jest rozwój bazy turystyczno-sportowej. Chodzi o przedłużenie sezonu letniego na przykład poprzez organizację zgrupowań sportowych. – dodaje Krasucki.

Zdaniem kandydata Ustka potrzebuje obecnie władzy, która będzie podejmowała jasne decyzje.
– Oczekiwania społeczne są takie, aby burmistrz był bardziej decyzyjny, aby miał odwagę podejmować decyzje i słuchał potrzeb społecznych oraz tego, czego oczekują jego mieszkańcy – dodaje Krasucki.

Na konferencji padło również pytanie, co do współpracy z biznesmenem Jerzym Malkiem.
– Nie znam planów Pana Malka dokładnie. Nie będę się zamykał na poważny i duży biznes, ale wszystko musi opierać się na poważnych relacjach i partnerskich zasadach – dodaje Krasucki.

Zbigniew Konwiński zapowiedział, że kolejne spotkania z kandydatem i jego komitetem, na których poznamy już skład komitetu i program wyborczy, będą odbywały się w Ustce.

1
Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
cypis

Chwytają się każdej posady tylko że niszczą wszystko dookoła…..