Jak zaaranżować mały gabinet?

0
48

Jak zaaranżować mały gabinet? - ustka24.info

Nieduża przestrzeń biurowa to spory problem przy jej urządzaniu. Niezależnie od tego czy chodzi o gabinet znajdujący się w domu czy w siedzibie firmy. Pokażemy dziś, jak sobie z nim skutecznie, a jednocześnie stylowo poradzić.

[ads1]

Z kwestią niewielkiej przestrzeni jaką dysponujemy, aranżując gabinet, raczej nie poradzimy sobie w sieciowych salonach meblowych. Nawet jeśli znajdziemy odpowiednio małe meble, to z dopasowaniem ich nawzajem do siebie może być już trudno. Można tego uniknąć, stawiając na meble do gabinetu od producentów mebli biurowych. Ich linie mebli komponują się ze sobą, ale i z dostępną nam powierzchnią.

Dobre i ekologiczne biurko podstawą gabinetu?

Aranżację gabinetu zaczynamy najczęściej od biurka. To centralne miejsce naszego gabinetu, więc nic dziwnego, by chcemy żeby się dobrze prezentowało. Warunkiem tego jest najwyższa jakość materiału, z którego jest zrobione. Często towarzyszy temu ekologiczny certyfikat FSC potwierdzający, że drewno, z jakiego tworzone są meble do gabinetu pochodzi z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony. Czyli takich, w których nie jest prowadzona wycinka zupełna.

Z takiego drewna tworzone są m. in. meble z linii Quattro czy Auttica. Oryginalny design można tu pogodzić z niewielką przestrzenią. Do wyboru mamy bowiem różne kształty biurek, choć o porównywalnych parametrach w obrębie konkretnych linii, jeśli chodzi o długość i głębokość mebli do gabinetu. Meble z linii Quattro cechują się łagodnie zakrzywioną linią, podczas gdy modele biurek z linii Auttica łączą się z trójszufladową szafką, co pozwala zaoszczędzić sporo miejsca.

Najwięcej pozwoli nam jednak zaoszczędzić biurko z linii Bravo o wymiarach 170 cm długości i 80 cm głębokości. Spotkamy też tutaj, jak to często bywa w przypadku mebli prosto od producenta, płytę na wysoki połysk. By to sprawdzić, wystarczy wejść na stronę jednego z nich i zobaczyć oferowane przez niego meble do gabinetu: https://wuteh.com.pl/do-gabinetu/.

Nie zapominajmy o stolikach

Biurka, nawet z dołączoną szafką, to jednak nie wszystko. W gabinecie powinien się też znaleźć stół, najlepiej kompaktowy. W końcu trzeba gdzieś przedyskutować bieżące sprawy, a biurko wytwarzyć może niepotrzebny w danej chwili dystans. Godnym polecenia są tutaj elegancki model z przywoływanej już linii Quattro (120 x 120 cm), mniejszy i awangardowy stolik z linii Auttica (80 x 60 cm) lub bardzo mały z linii Bravo (60 x 45 cm, na zdjęciu).

Szafa i komoda – ważne i niekoniecznie duże meble do gabinetu

Dopełnieniem powinny być tu też szafy, które to meble wcale nie muszą zabierać dużo miejsca. Różne warianty układu półek i szuflad pozwolą na osiągnięcie największej wygody w dostępie do potrzebnych materiałów. Jeśli nie mamy ich tak dużo, a zależy nam na umiejętnym zagospodarowaniu ostatnich metrów kwadratowych dostępnej przestrzeni, warto wybrać komodę gabinetową z parą drzwiczek i szufladami na zamek centralny.

Jak widać, meble do gabinetu wcale nie muszą oznaczać, że ma ich być dużo. Wystarczy parę podstawowych modeli. O dopasowanie ich wzajemnie do siebie i wielkości pokoju najłatwiej u producenta meblowego. Gabinet to najbardziej reprezentacyjny pokój w całej firmie, warto więc by, nawet gdy jest bardzo mały, prezentował się elegancko oraz funkcjonalnie.

[ads2]