„Zachować dla pokoleń” – biegowa impreza w Ustce – FOTO, WIDEO

0
231

14 kwietnia odbył się w Ustce bieg pod nazwą „Zachować dla pokoleń”. Na dystansie liczącym 5,5 km wystartowało 69 biegaczy oraz kilka osób z kijkami Nordic Walking.

Przepiękna pogoda oraz wyjątkowa trasa biegu sprawiły, że zawody odbywały się w bardzo dobrej atmosferze. W kat. kobiet zwyciężyła Joanna Terefenko, drugie miejsce zajęła Lucyna Kuklińska – Nurkowska, a trzecie Katarzyna Lemańska. W kat. mężczyzn zwyciężył Piotr Drwal, drugie miejsce przypadło Modestowi Rękawkowi, a trzecie Piotrowi Bokacz. Organizatorem biegu był Ośrodek  Sportu i Rekreacji oraz Burmistrz Miasta Jacek Graczyk, Firma Morpol, Stowarzyszenie Turystyczno – Sportowe „Ustka”, Lekkoatletyczny Klub Sportowy Jantar Ustka.

Dziękujemy sponsorom, Młodzieżowej Radzie Miasta i uczniom usteckich szkół, Straży Miejskiej oraz wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przebiegu tego biegu.

Wydarzenie zrealizowano w ramach projektu „Ochrona, rewaloryzacja i zabezpieczenie obszarów cennych przyrodniczo w Uzdrowiskach Województwa Pomorskiego”. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Bieg „Zachować dla pokoleń to także kolejna promocja rozpoczynającego się już 12 maja br. Grand Prix Ustki w biegach.

Kalendarium Grand Prix

data nazwa biegu dystans
12 maja 2018 r. Bieg I „MORPOLOWY” 10 km
17 czerwca 2018 r. Bieg II „JANTAROWY” 8,5 km
21 lipca 2018 r. Bieg III „ŁOSOSIOWY” 8,5 km
18 sierpnia 2018 r. Bieg IV „USTECKA DZIESIĄTKA Z HAKIEM” (obowiązuje odrębny regulamin)
23 września 2018 r. Bieg V „ZACHOWAĆ DLA POKOLEŃ” 10 km
20 października 2018 r. Bieg VI „BURSZTYNOWY” 10 km

Start i meta biegów znajdują się przy zejściu na plażę z Traktu Solidarności. Trasa wiedzie po terenach leśnych i traktach pieszych. Warunkiem sklasyfikowania w podsumowaniu GRAND PRIX jest udział w co najmniej 4 biegach. W kategorii OPEN kobiet i mężczyzn przewidziano puchary oraz nagrody finansowe. Za I miejsce 1500 zł, II miejsce – 1000 zł, III miejsce – 500 zł. Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą przynajmniej 3 biegi z 6, otrzymają pamiątkowy medal GRAND PRIX „ ROZBIEGANA USTKA NA FALI”. Oficjalna ceremonia zakończenia cyklu odbędzie się w 20 października 2018 roku.

Do biegów klasyfikowanych w Grand Prix obowiązują zgłoszenia i wpisowe w wysokości 10 zł. Rejestracja odbywa się za pośrednictwem portalu dostępnego pod adresem: osir.ustka.pl.

Imprezy towarzyszące:

– biegi rekreacyjne na dystansie 3 km (obowiązują wcześniejsze zapisy) – każdy uczestnik otrzymuje medal

– rekreacyjne marsze Nordic Walking na trasie 10 km – każdy uczestnik otrzymuje medal

– biegi młodzieżowe dla uczniów szkół podstawowych

Doskonałym przygotowaniem do udziału w zawodach są treningi w Usteckiej Szkole Biegania. Bezpłatnie, pod okiem doświadczonych trenerów Lucyny Kuklińskiej – Nurkowskiej oraz Piotra Drwala można rozpocząć przygodę z bieganiem lub poprawić swoje wyniki. Spotkania odbywają w każdą  środę o godz. 18.00 i sobotę o godz. 9.30 na terenie OSiR.

Organizatorzy Grand Prix: Burmistrz Miasta Ustka, Morpol Sp. z o.o., Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ustce, Lekkoatletyczny Klub Sportowy „JANTAR”, Stowarzyszenie Turystyczno-Sportowe „USTKA”

Partnerzy Grand Prix:  Intermarche Ustka, Pierre Rene,  Aerosol Service Sp. z o., Hotel „USTKA”, Grand Lubicz – Uzdrowisko Ustka

Zobacz zdjęcia z biegu „Zachować dla pokoleń”

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments