Zamieszanie na powiatowych listach wyborczych Prawa i Sprawiedliwości

0
597

Prawo i Sprawiedliwość nie wystawi z Ustki żadnego kandydata do Rady Powiatu Słupskiego. Trzech z pięciu kandydatów wycofało się z listy wyborczej.

PiS ma problemy również w pozostałych czterech okręgach wyborczych, bo po analizie głosów poparcia okazało się, że nigdzie nie uzyskano wymaganej liczby 200 głosów. Powiatowa Komisja Wyborcza opublikowała już na swojej stronie uchwały w tej sprawie. Oznacza to, że w tych wyborach samorządowych Prawo i Sprawiedliwość nie będzie miało żadnej reprezentacji w powiecie słupskim.

Zobacz uchwały Powiatowej Komisji Wyborczej w Słupsku

Jak czytamy w uchwale  7/2018 Powiatowej Komisji Wyborczej w Słupsku komisja postanawia odmówić rejestracji zgłoszenia listy kandydatów na radnych komitetu wyborczego pod nazwą Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość w okręgu wyborczym nr 5 (Ustka) w wyborach Rady Powiatu Słupskiego.

W uzasadnieniu możemy dowiedzieć się, że przed rozpoczęciem weryfikacji podpisów do komisji wpłynęły 3 rezygnacje kandydatów. Ponieważ zgodnie z ordynacją wyborczą lista kandydatów w tym okręgu nie może być mniejsza niż 3, a komitet zgłosił 5 kandydatów, to lista nie posiadała wymaganej, minimalnej ilości zgłaszanych kandydatów.

W pozostałych czterech okręgach wyborczych (nr 1: gmina Damnica, gmina Potęgowo, gmina Dębnica Kaszubska, nr 2; gmina Smołdzino, gmina Główczyce, gmina Ustka, nr 3: gmina Słupsk, nr 4: gmina Kępice, gmina Kobylnica) listy poparcia złożone przez komitet nie miały wymaganej liczby 200 podpisów dla danego okręgu.

W okręgu nr 1 stwierdzono, że tylko 195 podpisów spełnia wymogi formalne ( w 7 podpisach błędnie wpisano nr PESEL,  w 2 podpisach błędnie wpisano adres zamieszkania, 17 podpisów było powtórzonych, 2 podpisy miały nieczytelne i niepełne dane osobowe)

W okręgu nr 2 stwierdzono tylko 192 podpisy spełniające wymogi formalne (w 8 podpisach stwierdzono błąd numeru PESEL, w 14 podpisach błędnie podano adres zamieszkania, a 6 podpisów było powtórzonych)

W okręgu nr 3 stwierdzono tylko 183 podpisy spełniające wymogi formalne (5 podpisów miało błędnie podany PESEL, w 4 podpisach stwierdzono błędny adres zamieszkania, 1 podpis złożony był przez osobę wykreśloną przez komitet, 25 podpisów było powtórzonych, 1 podpis nie był podpisany przez osobę składającą poparcie)

W okręgu nr 4 stwierdzono 186 podpisów spełniających wymogi formalne (13 podpisów miało błędny PESEL, 7 podpisów miało błędnie podany adres zamieszkania, 15 podpisów było powtórzonych, 1 podpis nie był podpisany przez osobę składającą poparcie).

 

 

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments