Zapraszamy na VI „Eko Spływ Rzeką Słupią”

0
95

Zapraszamy serdecznie do udziału w VI edycji ekologicznego spływu „Eko Spływ Rzeka Słupią”, który odbędzie się 15 września 2024 roku w Ustce.

Nasze dotychczasowe działania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem społeczności lokalnej. Ww ciągu 5 poprzednich edycji zarejestrowało się ponad 1000 unikatowych nazwisk, a każdego roku liczba uczestników przekraczała 350. Co więcej, wspólnymi siłami udało nam się zebrać ponad 8 ton śmieci, przyczyniając się do poprawy stanu rzeki Słupi i jej otoczenia.

Jeśli chcielibyście zobaczyć nasze dotychczasowe osiągnięcia, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony na Facebooku – „Eko Spływ Rzeka Słupią”

https://www.facebook.com/profile.php?id=100057278926834 Tu także na bieżąco pojawiać się będą informacje i aktualności dotyczące wydarzenia.

Zachęcamy także do obejrzenia filmów z poprzednich edycji:

https://www.facebook.com/AlphaTeamNurkowanie/videos/826599475160906

https://www.facebook.com/AlphaTeamNurkowanie/videos/762308331233262

https://www.facebook.com/AlphaTeamNurkowanie/videos/2286500434769956

Eko spływ rzeką Słupią oferuje trzy różne trasy, przy których każda jest połączona z akcją zbierania śmieci, co podkreśla nasze zaangażowanie w ochronę środowiska. Po pierwsze, istnieje możliwość pieszej wędrówki wzdłuż rzeki, która nie tylko pozwala na podziwianie jej naturalnego piękna, ale również angażuje uczestników, często rodziny z dziećmi w zbieranie śmieci z brzegów.

Drugą opcją jest trasa kajakowa, prowadząca z Bydlina do Ustki, podczas której uczestnicy mogą cieszyć się przygodą na wodzie i jednocześnie aktywnie angażować się w sprzątanie rzeki Słupi. Trzecia trasa, nurkowa, przeznaczona dla najbardziej odważnych uczestników. Podczas tej ekstremalnej podróży, spływając w piankach uczestnicy zbierają wszystko, co napotkają na swojej drodze.

Wyjątkowa forma ekoturystyki

EKO Spływ Rzeką Słupią to wyjątkowa forma ekoturystyki, która nie tylko przyczynia się do poprawy stanu rzeki Słupi, ale także edukuje i inspiruje do podejmowania dalszych działań na rzecz ochrony środowiska.

Jeśli zastanawiacie się, w jaki sposób możecie wesprzeć naszą inicjatywę, to odpowiedź jest prosta – każda forma współpracy będzie dla nas cenna. Może to być wsparcie finansowe, darowizna na stowarzyszenie, które jest realizatorem zadania. Środki przeznaczone zostaną na tzw. „braki” w budżecie tj. catering, zabezpieczenie medyczne i ratownicze, animacje, materiały promocyjne, książki i drobne nagrody o tematyce ekologicznej ( gry planszowe, gry terenowe, quizy ) etc.  Równie istotne jest wsparcie rzeczowe, na przykład w postaci worków na śmieci, rękawiczek jednorazowych i wielorazowych czy też gadżetów oraz materiałów edukacyjnych dla uczestników, w szczególności tych najmłodszych. Dodatkowo, istnieje możliwość wsparcia w postaci nagród, które w formie podziękowania zostaną rozlosowane wśród uczestników spływu, po jego zakończeniu, np.: drobny sprzęt sportowy.

Każdy gest dobroci i pomoc przyczynią się do sukcesu naszej inicjatywy i będą miały pozytywny wpływ na nasze wspólne cele.

Serdecznie zapraszamy do aktywnego wzięcia udziału w VI EKO Spływie Rzeką Słupią na jednej z 3 wybranych tras: piesza, kajakowa, nurkowa. Mam nadzieje, że w Waszym gronie znajdą się chętni na każdą z tras.

Zarejestruj się

Rejestracja ruszyła: www.ekosplyw.pl

Dołączcie do naszej ekologicznej przygody i pomóżcie nam kontynuować naszą misję ochrony środowiska dla przyszłych pokoleń!

W przypadku ewentualnych pytań prosimy o kontakt pod numerami telefonów:

Anna Wiśniowska 505-048-853, Michał Wiśniowski 509-214-150 lub poprzez e-mail: stowarzyszenie.alphateam@gmail.com

Do zobaczenia na EKO Spływie!

Z EKO pozdrowieniami!

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments