Zima zawitała na Słowiński Szlak Rybacki – zobacz ofertę

0
556

Słowiński Szlak Rybacki to oferta dostępna nie tylko w sezonie letnim. Z większości atrakcji można korzystać przez cały rok, odkrywając ich drugie oblicze.


Spacerem po Słowińskim Szlaku Rybackim

Spośród 16 atrakcji Słowińskiego Szlaku Rybackiego znaczna większość dostępna jest poza sezonem letnim. Stara Osada Rybacka, serce Ustki, urzeka odrestaurowanymi uliczkami i chatami. Jej piękno dostrzec można właściwie tylko podczas jesiennych, zimowych i wczesno wiosennych spacerów, kiedy to wolna jest od atrybutów typowych dla okresu wakacyjnego. Po drodze można zawitać na wystawę czasową do Centrum Aktywności Twórczej oraz na Bunkry Blüchera, gdzie zawsze się coś dzieje! To miejsce żyje przez cały rok! Innego wymiaru nabierają także wyprawy po obszarze Stowarzyszenia Słowiniec – smołdzińskie tereny to uczta dla miłośników przyrody – morze, lasy, jeziora. Można pieszo, ale i na Zdrowych Kołach z wypożyczalni rowerów. O tej porze roku to widoki i wrażenia zgoła inne od tych wakacyjnych, nie mniej piękne. Po długiej wędrówce zawsze można skosztować domowej roboty przysmaków i rozgrzać się gorącą herbatą w jednym z gospodarstw agroturystycznych. 

Smaczna zima na Słowińskim Szlaku Rybackim

W porach powakacyjnych wizyta w Cafe Mistral również nabiera innego wymiaru. Miejsce, gdzie nabyć można kultową Krówkę Ustecką, poza sezonem staje się ciche, kameralne i niezwykle przytulne – idealne na zimowy wieczór. Pysznym zimowym menu kusi także Restauracja Syrenka, która o tej porze roku nabiera wyjątkowego klimatu. Magiczny czas można też spędzić w Chacie Żywej Gliny, własnoręcznie przygotowując na przykład świąteczne upominki.

Słowiński Szlak Rybacki to nie tylko miejsca

Jesień i zima na Słowińskim Szlaku Rybackim to nie tylko miejsca, ale produkty i wrażenia! Właśnie o tych porach roku posmakować można świeżych, strzeżonych rodzinną recepturą koreczków śledziowych z Fishparty Manufaktura! Dostępna jest także oferta rejsów wędkarskich, które z pewnością dostarczą wielu wrażeń i odczarują Bałtyk jako morze atrakcyjne tylko latem.

Wracając do domu…

Wracając do domu, nie można zapomnieć o pamiątkach – np. wyrobach Fancy Lax ze skóry łososia dostępnych
w Centrum Promocji i Edukacji w Przewłoce oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej w Ustce. Można także zapakować smaki Bałtyku i nadmorskich jezior – prosto od rybaka albo z tradycyjnej wędzarni ryb w Gardnie Wielkiej. 

Rozwijamy się!

Słowiński Szlak Rybacki to produkt, który stale się doskonali. Na najbliższy rok zaplanowane zostały działania istotne
z punktu widzenia dalszego jego rozwoju i wzmocnienia współpracy. Ich efektem będzie poszerzenie oferty szlaku
i zwiększenie jej dostępności. Wszystkie te aktywności zrealizowane zostaną w ramach projektu własnego Słowińskiej Grupy Rybackiej pn. Rozwój i wzmocnienie Słowińskiego Szlaku Rybackiego finansowanego ze środków PO Rybactwo i Morze na lata 2014-2020.

Warto  wiedzieć, że …..

  • Słowińska Grupa Rybacka – WSPIERAMY ROZWÓJ!
  • Słowińska Grupa Rybacka to twórca Słowińskiego Szlaku Rybackiego. 
  • Słowiński Szlak Rybacki: http://www.ustka.szlakrybacki.pl/

Więcej informacji można uzyskać: pod numerem tel. 516 559 181, e-mail: biuro@sgr.org.pl

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments