Złodzieje ukradli koła ratunkowe z usteckiego portu morskiego

0
101

Patrol policji w Ustce „na gorącym uczynku” zatrzymał dwóch pijanych turystów, którzy ukradli koła ratunkowe z usteckiego portu.

Sprawcy, którymi okazali się 18 i 19-letni mieszkańcy województwa łódzkiego w chwili zatrzymania byli pijani. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ustki zajmowali się sprawą zaginięcia kół ratunkowych z usteckiego portu, do którego doszło na początku sierpnia. W związku z tym, mundurowi w trakcie służby otrzymali zadanie aby zwracać uwagę min. na wszelkie podejrzane zachowania.

W czwartek około godziny trzeciej w nocy, jeden z patroli zgłosił dyżurnemu właśnie taką sytuację. Funkcjonariusze na terenie portu w Ustce zauważyli dwóch mężczyzn niosących pomarańczowe koła ratunkowe. Partol natychmiast podjął interwencję zatrzymując podejrzewanych mężczyzn.

Okazało się, że to dwaj mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku 18 i 19 lat. Obydwaj byli pijani i jak się po chwili okazało koła przed chwilą ukradli z jednego z przycumowanych kutrów i uchwytów zainstalowanych na nabrzeżu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży. Swoje zachowanie tłumaczyli wypitym alkoholem i wakacyjnym nastrojem. Teraz muszą liczyć się z konsekwencjami swojego wybryku.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek funkcjonariusze przekazali skradzione koła bosmanowi usteckiego portu. Ich wartość wyceniono na 750 złotych.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments