Złodzieje ukradli koła ratunkowe z usteckiego portu morskiego

0
69
Złodzieje ukradli koła ratunkowe z usteckiego portu morskiego - ustka24.info

Patrol policji w Ustce “na gorącym uczynku” zatrzymał dwóch pijanych turystów, którzy ukradli koła ratunkowe z usteckiego portu.

Sprawcy, którymi okazali się 18 i 19-letni mieszkańcy województwa łódzkiego w chwili zatrzymania byli pijani. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Ustki zajmowali się sprawą zaginięcia kół ratunkowych z usteckiego portu, do którego doszło na początku sierpnia. W związku z tym, mundurowi w trakcie służby otrzymali zadanie aby zwracać uwagę min. na wszelkie podejrzane zachowania.

W czwartek około godziny trzeciej w nocy, jeden z patroli zgłosił dyżurnemu właśnie taką sytuację. Funkcjonariusze na terenie portu w Ustce zauważyli dwóch mężczyzn niosących pomarańczowe koła ratunkowe. Partol natychmiast podjął interwencję zatrzymując podejrzewanych mężczyzn.

Okazało się, że to dwaj mieszkańcy województwa łódzkiego w wieku 18 i 19 lat. Obydwaj byli pijani i jak się po chwili okazało koła przed chwilą ukradli z jednego z przycumowanych kutrów i uchwytów zainstalowanych na nabrzeżu. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty kradzieży. Swoje zachowanie tłumaczyli wypitym alkoholem i wakacyjnym nastrojem. Teraz muszą liczyć się z konsekwencjami swojego wybryku.

Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek funkcjonariusze przekazali skradzione koła bosmanowi usteckiego portu. Ich wartość wyceniono na 750 złotych.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o