fbpx
Najnowsze informacje
Home / Najnowsze / Zmiana na stanowisku komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce [ZDJĘCIA]

Zmiana na stanowisku komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce [ZDJĘCIA]

DSC_022220 grudnia, na placu apelowym usteckiego ośrodka szkolenia, odbyła  się uroczystość przekazania obowiązków Komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i Dowódcy Garnizonu Ustka. Kmdr Robert Kozacki zastąpił na stanowisku dotychczasowego dowódcę kmdr dypl. Zenona Juchniewicza.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZEKAZANIA OBOWIĄZKÓW KOMENDANTA CSzMW W USTCE

W związku z zakończeniem kadencji na zajmowanym stanowisku służbowym i zakończeniem zawodowej służby wojskowej, odbyła się ceremonia przekazania obowiązków. Kmdr dypl. Zenon Juchniewicz przekazał obowiązki Komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej i Dowódcy Garnizonu Ustka kmdr. Robertowi Kozackiemu – byłemu Komendantowi Ośrodka Żeglarskiego w Gdyni.

W czasie uroczystości ustepujący komendant został wyróżniony kordzikiem honorowym Sił Zbrojnych RP przez pełniącego obowiązki dowódcy MW kontradmiarała Stanisława Kanię . W ceremonii ponadto wzięli udział:  Inspektor Marynarki Wojennej wiceadmirał Ryszard Demczuk,  byli dowódcy Marynarki Wojennej, były senator, sędzia Trybunału Konstytucyjnego Leon Kieres, byli komendanci Centrum, dowódcy jednostek wojskowych Marynarki Wojennej,  garnizonu Ustka i Słupsk, komendanci jednostek policji i straży pożarnej, władze samorządowe i administracyjne regionu słupskiego, dyrektorzy szkół współpracujących z Centrum,  a także licznie zgromadzeni rezerwiści i pracownicy wojska. Uroczystość uświetniła  Kompania i Orkiestra Reprezentacyjna Marynarki Wojennej.

 

Kmdr dypl. Zenon Juchniewicz , jako absolwent Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, swoje pierwsze kroki w zawodowej służbie wojskowej stawiał w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku.

20 lat później powrócił do Ustki, by objąć stanowisko  komendanta CSMW. Od 2006 roku w CSMW dokonały się  liczne zmiany związane z profesjonalizacją Sił Zbrojnych. Centrum uzyskało status ośrodka szkolenia przygotowanego do kształcenia kadr morskich zgodnie z wymogami międzynarodowej konwencji STCW, a także państwowe uprawnienia do szkolenia z zakresu pierwszej pomocy medycznej.

Jako pierwszy ośrodek szkolenia w Siłach Zbrojnych placówka uzyskała certyfikat jakości kształcenia ISO 9001:2008. W 2007 roku jednostka została wyróżniona Znakiem Honorowym Sił Zbrojnych RP, najwyższym wyróżnieniem za wykonywanie zadań w czasie pokoju. Kmdr Zenon Juchniewicz pełnił służbę wojskową przez 35 lat.

 Kmdr Robert Kozacki jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych i Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.

Na początku swojej służby w 1989 roku pełnił obowiązki zastępcy dowódcy kompanii w 3. Pułku Zabezpieczenia, a następnie w 1.Morskim Pułku Strzelców w Gdyni. W 1995 roku objął stanowisko w Oddziale Ogólnowojskowym i Sportu Dowództwa MW, a następnie w Oddziale Szkolenia Specjalistycznego DMW, z którym był związany do 2010 roku, zajmując stanowiska specjalisty i starszego specjalisty.

W 2010 roku został wyznaczony na stanowisko komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego w Gdyni. Od dnia 01 stycznia 2014 roku, decyzją Ministra Obrony Narodowej, został wyznaczony na stanowisko komendanta Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce.

ZOBACZ ZDJĘCIA Z PRZEKAZANIA OBOWIĄZKÓW KOMENDANTA CSzMW W USTCE

Przeczytaj również...

Niewybuch z czasów wojny znaleziony na ulicy Rybackiej w Ustce - ustka24.info

Niewybuch z czasów wojny znaleziony na ulicy Rybackiej w Ustce

Podczas modernizacji odcinka ulicy Rybackiej w Ustce znaleziono niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Teren …

Jantar Ustka wraca do IV ligi - ustka24.info

Jantar Ustka wraca do IV ligi

Żeby awansować Jantar Ustka musiał w sobotę wygrać. Za plecami, czaiła się rewelacja tegorocznych rozgrywek, …

Zapraszamy miłośników sportu na Charlotta Enduro Extreme 2018 - ustka24.info

Zapraszamy na Charlotta Enduro Extreme 2018

W dniach 23 – 24 Czerwca 2018 odbędą się międzynarodowe zawody motocyklowe o charakterze ekstremalnego …