Znamy zwycięzców Duathlon Energy Ustka 2018 – FOTO

0
227

Znamy wyniki Duathlon Energy Ustka 2018. Na dystansie długim zwyciężył Maciej Kosmala z CTS Czaja Training System z czasem 2:09:03, a wśród kobiet zwyciężyła jego klubowa koleżanka Małgorzata Harasimiuk – Grodzka.  Na podium znaleźli się również ustczanie. 

Na dystansie krótkim podczas Duathlon Energy Ustka 2018 od początku objęła prowadzenie Małgorzata Wąsik (57:59) i do końca nie dała się wyprzedzić rywalkom. Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Karol Dampc z Redy, który reprezentował team BIKE U UP. Ukończył zawody z czasem 53 minuty.

Łącznie w biegu zameldowało się 250 zawodników. To dużo więcej niż podczas ubiegłorocznej, jesiennej edycji, co potwierdza popularność dyscypliny, jaką jest duathlon. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci. Dla nich organizatorzy przygotowali biegi na 200, 500 i 1000 metrów. Wystartowało 150 dzieci w wieku 1-15 lat. 

Duathlon zbiera obok triathlonu coraz większe rzesze fanów. Po pierwsze jest mniej „skomplikowany”, składa się z dwóch dyscyplin, w trzech odsłonach, czyli bieg – rower – bieg. Ponadto w porównaniu z triathlonem nie ma pływania, a tego najbardziej obawiają się sportowi amatorzy. Dodatkowo można rywalizować wtedy, kiedy na triathlon jest albo za wcześnie, albo za późno, czyli wiosną i jesienią. I argument najważniejszy – to doskonały sprawdzian przed letnim sezonem w triathlonie lub jego przedłużenie. 

W Ustce zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach: krótkim i długim. Ten pierwszy to 10 km bieg, następnie 15 km jazdy na rowerze i ponownie 2,5 km biegu. Dystans długi obejmuje 10 km biegu, 45 km roweru i na deser 5 km biegu. W tym roku impreza w Ustce inauguruje cykl zawodów LOTTO Duathlon Energy na Pomorzu. 

– Wygranymi są wszyscy, którzy dobiegli do mety – mówił po zakończeniu zawodów Jacek Graczyk, burmistrz Ustki. – Ustka to miasto ludzi aktywnych, co potwierdza także liczny udział dzieci w zawodach biegowych przed startem głównym. Ponadto planujemy w mieście inwestycje w infrastrukturę sportową. Chcemy, żeby korzystali z tego nie tylko nasi mieszkańcy, ale również odwiedzający Ustkę turyści, co się potwierdza. 

Tegoroczna frekwencja podczas LOTTO Duathlon Energy zaskoczyła zarówno organizatorów, jak i samych mieszkańców, którzy nie spodziewali się spotkać w niedzielne popołudnie tylu sportowców na raz na usteckich drogach i Promenadzie. Emocje podgrzewała nie tylko temperatura powietrza. Najpierw wystartowali najmłodsi – dziewczynki i chłopcy w trzech kategoriach wiekowych. W dużej mierze były to dzieci z usteckich szkół, ale także te, które razem z rodzicami przyjechały na zawody z Polski. Najlepsi w swojej kategorii wiekowej otrzymali statuetkę i nagrody. Trudno powiedzieć, kto bardziej przeżywał start, dzieci czy ich rodzice. 

– Bardzo cieszy nas wysoka frekwencja zawodów – mówi Adam Greczyło, organizator zawodów z Energy Events. – Zawodnicy są usatysfakcjonowani, pogoda dopisała, rywalizacja była ciekawa i co warte zauważenia, na dystansie krótkim pojawiło się sporo debiutantów. To cieszy i jest powodem do satysfakcji. Zależy nam na aktywowaniu lokalnej społeczności i nie tylko. 

Warunki podczas dzisiejszej rywalizacji były bardzo dobre. Słoneczna pogoda i lekki wiatr okazał się nie tylko pomyślny dla zawodników. Na trasie pojawiło się wiele kibiców, mieszkańców Ustki, którzy chętnie dopingowali zawodników. A ci walczyli niejednokrotnie do ostatnich metrów. Pierwsze miejsca na dystansie długim w obydwu kategoriach kobiecej i męskiej OPEN należały do zawodników CTS Czaja Training System. I tak na dystansie długim niepokonany okazał się Maciej Kosmala z CTS Czaja Training System z czasem 2:09:03, a wśród kobiet zwyciężyła jego klubowa koleżanka Małgorzata Harasimiuk – Grodzka. 

Na dystansie krótkim od początku objęła prowadzenie Małgorzata Wąsik (57:59) i do końca nie dała się wyprzedzić rywalkom. Najlepszy wśród mężczyzn okazał się Karol Dampc z Redy, który reprezentował team BIKE U UP. Ukończył zawody z czasem 53 minuty. 

Organizator przyznał nagrody także w kategorii „Najlepszy mieszkaniec i mieszkanka Ustki. Tutaj niepokonana okazała się Lucyna Kuklińska – Nurkowska, pracownica Urzędu Miasta Ustki, kiedyś utytułowana zawodniczka i propagatorka sportowego trybu życiu. Zajęła także trzecie miejsce wśród kobiet w kategorii OPEN. 

– Startowaliśmy w Ustce na duathlonie po raz drugi. Pierwszy raz zadebiutowaliśmy jesienią ubiegłego roku i od tego czasu namawiamy naszych znajomych do tych startów. Świetna impreza, bardzo dobra organizacja, dużo pozytywnych emocji i pogoda dopisała. Czy można chcieć więcej? – mówiła para uczestników LOTTO Duathlon Energy Ustka, która na metę wbiegła trzymając się za rękę. 

Kolejna odsłona duathlonu w Ustce już jesienią 16 września br., a dwa tygodnie później Mistrzostwa Polski w Duathlonie na dystansie standard. 

Wyniki zawodów: www.sts-timing.pl 

Zapisy na www.timerecords.pl. Więcej informacji o cyklu na www.duathlonenergy.pl

 

Zobacz zdjęcia z Duathlon Energy Ustka 2018

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments