Remont wiaduktu kolejowego na ulicy Zubrzyckiego jeszcze w tym roku

Remont wiaduktu kolejowego na ulicy Zubrzyckiego jeszcze w tym roku - ustka24.info
Remont wiaduktu kolejowego na ulicy Zubrzyckiego jeszcze w tym roku – ustka24.info

Będzie remont wiaduktu kolejowego na ulicy Zubrzyckiego w Ustce. Do przetargu zgłosiło się aż 9 firm. W budżecie miasta zaplanowano na ten cel 1,8 mln zł.

Remont wiaduktu kolejowego to inwestycja nie tylko usteckiego samorządu. Miasto Ustka wyda na ten cel 1,5 mln zł. Po 200 tysięcy dołoży również Gmina Wiejska Ustka i Powiat Słupski. Remont ma się skończyć 31 października tego roku. Ostateczną kwotę prac poznamy po wyłonieniu z przetargu wykonawcy.

Wiadukt kolejowy na ulicy Zubrzyckiego od wielu lat oczekuje na generalny remont. Jego stan jest tak zły, że obecnie samochody nie mogą się na nim mijać, a ciężkie pojazdy muszą poruszać się specjalnym objazdem. Droga jest bardzo ważna dla żołnierzy pracujących w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce i Centralnym Poligonie Sił Powietrznych. Niestety mimo wielu próśb wojsko nie dołożyło się do remontu mostu. Dużych prac remontowych wymaga również nawierzchnia samej drogi z Ustki do Lędowa. Połączenie jest również ważne dla ustczan, którzy korzystają z usług wojskowej przychodni lekarskiej.
Według założeń projektowych odnowiony most nad torami ma mieć 31 metrów długości i aż 6 wysokości. Przebiegać będą tam dwa pasy ruchu, każdy o szerokości 3 metrów. Na czas remontu ma być przygotowany dodatkowy objazd.

Przeczytaj również...

Dom Kultury w Ustce zaprasza do udziału w akcji "Operacja Księgobus" - ustka24.info

Dom Kultury w Ustce zaprasza do udziału w akcji ” Operacja Księgobus „

Dom Kultury w Ustce bierze udział w projekcie wydawnictwa Media Rodzina z Poznania – „Operacja …

Dożynki Rybne 2017 - zapraszamy na rodzinny piknik - ustka24.info

Dożynki Rybne 2017 – zapraszamy na rodzinny piknik

14 i 15 sierpnia w Ustce odbędą się Dożynki Rybne, połączone z oficjalnymi obchodami święta …

Słowiński Szlak Rybacki promuje rybołówstwo na Ziemi Słupskiej - ustka24.info

Słowińska Grupa Rybacka zakończyła nabory wniosków

Słowińska Grupa Rybacka zakończyła nabory wniosków o dofinansowanie. Wpłynęły 34 projekty na łączną kwotę 7 686 637,98 …