Inwestycyjny budżet 2014 – burmistrz Jan Olech komentuje przyszłoroczny budżet Ustki

0
235

Burmistrz Ustki Jan Olech

Znamy już projekt przyszłorocznego budżetu Ustki. O szczegółach pisaliśmy w artykule „Znamy projekt przyszłorocznego budżetu Ustki”. Teraz o kilka słów na temat projektu poprosiliśmy burmistrza Ustki Jana Olecha.

– Projekt budżetu miasta na 2013 rok został skrojony na miarę naszych możliwości finansowych. Mimo kryzysu i problemów, z którymi boryka się większość samorządów w Polsce, w historii Ustki jeszcze nie było budżetu z tak wysokimi dochodami, które wyniosą ponad 70 milionów złotych. To efekt tego, że udało nam się zdobyć sporo środków unijnych.

Przyszłoroczny budżet będzie zdecydowanie budżetem inwestycyjnym, na inwestycje zwiększające atrakcyjność miasta przeznaczyliśmy aż 34 procent dochodów. Pozostałe pieniądze zostały podzielone tak, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie miasta.

W przyszłym roku dokończymy przebudowę ulicy Westerplatte i uzbroimy teren portu. Planujemy również budowę basenu rybackiego w porcie. Chcemy też wyremontować i rozbudować stojący w porcie zabytkowy żurawik.

Powody do zadowolenia mogą mieć również mieszkańcy strony zachodniej. W przyszłym roku przebudujemy ulicę Harcerską i Morską. Zamontujemy również oświetlenie na oddanej w tym roku do użytku ścieżce pieszo-rowerowej łączącej osiedle Kościelniaka z plażą.

Rozpoczniemy również kompleksowe uzbrojenie i zagospodarowanie podstrefy Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Inne ważniejsze inwestycje, to budowa kolektora kanalizacji sanitarnej w ulicy Sportowej i Beniowskiego, a także remont kaplicy na cmentarzu komunalnym.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments