Od 15 grudnia pociągi do Ustki będą jeździć co godzinę

1
798

Po kilku latach przerwy wracają całoroczne pociągi do Ustki. Składy skończą bieg na nowym przystanku Ustka Uroczysko.

Do końca 2019 roku przejazd pomiędzy dwoma miastami będzie bezpłatny.

Pociągiem do Ustki

Do tej pory pociągi regionalne dojeżdżały do Ustki tylko w okresie wakacyjnym. Modernizacja linii prowadzona przez Polskie Linie Kolejowe nie została jeszcze ukończona, ale szlak jest w pełni przejezdny. Dlatego, wraz z wprowadzeniem nowego kolejowego rozkładu jazdy, 15 grudnia 2019 r. samorząd województwa pomorskiego zadecydował o reaktywacji całorocznych połączeń na północnym odcinku linii kolejowej 405, pomiędzy Słupskiem a Ustką. Co ważne, pociągi zatrzymają się na dwóch nowo wybudowanych przystankach. Pierwszy to Słupsk Północny, który znajduje się w pobliżu Słupskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Drugi nowy przystanek to Ustka Uroczysko, który znajduje się po zachodniej stronie Słupi.

Pociąg co godzinę

Każdego powszedniego dnia na tory wyjedzie 14 par pociągów. Rozkład jazdy ułożono w tzw. takcie. Oznacza to, że przez cały dzień pociągi będą odjeżdżać ze stacji o równej godzinie. I tak, ze Słupska pociągi odjeżdżać będą 30 minut po każdej godzinie (pierwszy skład o 5.30, a ostatni o 18.30), a z Ustki 2 minuty po pełnej godzinie, od 6.02 do 19.02. W soboty i niedziele pociągów będzie o jedną parę mniej. Podróż potrwa tylko 20 minut.

Promocja na otwarcie

Z okazji reaktywacji połączeń do 31 grudnia 2019 r. przejazdy pomiędzy Słupskiem a Ustką będą bezpłatne. Od 1 stycznia 2020 r. za pojedynczy bilet jednorazowy pasażerowie zapłacą 5 zł. Miesięczny bilet normalny kosztować będzie 178 zł. To o około 50 zł mniej niż bilet miesięczny na autobus ze Słupska do Ustki.

Szczegółowy rozkład jazdy pociągów jest już opublikowany na Portalu Pasażera.

Przeczytaj o modernizacji linii kolejowej 404 do Ustki

Zobacz również: Ustka buduje węzeł przesiadkowy

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

1 Komentarz
Newest
Oldest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments