Polska Bezgotówkowa z korzyścią dla firm i klientów

0
419

Rynek płatności bezgotówkowych rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie, zmierzając w kierunku pełnej cyfryzacji. Program Polska Bezgotówkowa wychodzi naprzeciw potrzebom polskich konsumentów, którzy – choć płacą kartą na potęgę – wciąż nie zawsze mają dostęp to terminala płatniczego. Teraz darmowe urządzenia trafiają do przedsiębiorców!

40 mln kart i… wciąż zbyt mało terminali płatniczych

Banki w Polsce wydały dotychczas blisko 40 mln kart płatniczych. By mówić o bezgotówkowości nie wystarczy jednak brać pod uwagę jedynie liczby kart, ale także dostępność miejsc, w których można dokonać nimi transakcji.

Okazuje się, że choć terminali płatniczych w Polsce przybywa, konsumenci wciąż nie zawsze mogą płacić kartą. Z badania Kantar TNS wynika, że co drugi Polak nie może zapłacić kartą w każdym punkcie w swojej okolicy. Poza tym, raz na miesiąc spotyka się z sytuacją, w której musi użyć gotówki.

Terminali brakuje szczególnie tam, gdzie kart płatniczych jest najwięcej, czyli w województwie mazowieckim, opolskim i śląskim. Mieszkańcy tych regionów najdotkliwiej odczuwają brak terminali płatniczych w punktach handlowych i usługowych, takich jak bazary, warzywniaki, salony fryzjerskie, kosmetyczne i warsztaty samochodowe. Konsumenci, którzy przyzwyczaili się do korzystania z karty, chcą mieć wybór dogodnej dla nich metody płatności.

Polska Bezgotówkowa odnosi sukcesy!

Zdaje się, że firmy zaczynają dostrzegać konieczność instalacji terminali płatniczych w swoich punktach. Przedsiębiorcy, szczególnie w większych miastach, dostrzegają, że akceptowanie płatności jedynie gotówką negatywnie wpływa na rozwój ich biznesu. To głównie do nich skierowany jest program Polska Bezgotówkowa. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów na temat programu wejdź na stronę https://bezgotowki.pl/o-programie/.

Program adresowany jest przede wszystkim do tzw. sektora MŚP, czyli małych i średnich przedsiębiorców, którzy do tej pory, lub przez ostatnie 12 miesięcy nie przyjmowali w swoich punktach płatności bezgotówkowych. Celem jest ułatwienie im dostępu do terminali płatniczych. Jak się okazuje, program odnosi sukcesy! Od momentu jego uruchomienia w Polsce przybyło ponad 80 tys. urządzeń!

Proces przyznawania terminali jest bardzo prosty. W pierwszej kolejności należy wejść na stronę bezgotowki.pl, wybrać do trzech darmowych terminali płatniczych, wypełnić zgłoszenie, a po weryfikacji – oczekiwać na kuriera.

Program jest wspólną inicjatywą agentów rozliczeniowych i wydawców kart, przy udziale sektora publicznego i Związku Banków Polskich. Związany jest on z deklaracją przedstawicieli polskiego rządu, dotyczącą upowszechnienia płatności bezgotówkowych.

Zostaw swój komentarz na Facebooku