Trening na rowerze poziomym – jakie partie mięśni rozwija?

0
3684

Pomorze posiada wspaniale przygotowane trasy rowerowe. Większość z nas pewnie już nie może doczekać się startu sezonu rowerowego. Dopóki pogoda nie sprzyja, warto rozpocząć pracę nad sylwetką oraz wzmacnianiem kondycji w domu. Trening na rowerze poziomym to dokonała alternatywa dla treningu rowerowego na zewnątrz. Jakie partie mięśni rozwija?

Rower poziomy czy pionowy – który wybrać?

Zdecydowana większość osób decydujących się na trening na rowerze stacjonarnym wybiera jego poziomą wersję. Rower magnetyczny leżący to dobry sprzęt do treningu dla osób o dużej wadze. Poziome ułożenie ciała sprawia, że ewentualne przeciążenia są znacznie mniejsze. Rowery poziome sprawdzają się zarówno do treningów, jak i w ramach ewentualnej rehabilitacji.

Ponadto, rower stacjonarny poziomy sprawdzi się, gdy Twój plan treningowy opiera się na połączeniu treningu siłowego i cardio. Trening na rowerze poziomym zminimalizuje ryzyko bólu kręgosłupa narażonego przy ćwiczeniach kontuzjogennych, takich jak np. martwy ciąg.

Rower poziomy na odchudzanie – czy to sposób?

Jazda na rowerze jest według wielu jedną z najprzyjemniejszych form rekreacji. Właśnie – rekreacji. Kojarzy się bardziej z przyjemną aktywnością fizyczną niż z wylewaniem ósmych potów na siłowni. W porównaniu z bieżnią czy rowerkiem spinningowym, rower poziomy jest wybierany częściej. Głównie z uwagi na stosunkowo łatwe pokonanie bariery niechęci do wysiłku. Podczas jazdy rowerem stacjonarnym poziomym pracują mięśnie dwugłowe, czworogłowe nóg, ale także mięśnie pośladkowe i brzuch.

Rowery poziome – czym się kierować przy zakupie?

Wybór rowerów treningowych jest ogromny. Możesz zdecydować się na rower pionowy, spinningowy lub poziomy. O tym, który warto kupić, zadecyduj biorąc pod uwagę pomieszczenie, w którym ustawisz rower oraz swoją wagę. Więcej o tym, jak wybrać rower stacjonarny, dowiesz się tutaj: Rowery treningowe – wybieramy odpowiedni stacjonarny rowerek do ćwiczeń w domu , a ogromny wybór rowerów treningowych oraz innych przyrządów do treningu znajdziesz na stronie prosportowy.pl.

Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments