Trening na rowerze poziomym – jakie partie mięśni rozwija?

0
245
Trening na rowerze poziomym - jakie partie mięśni rozwija?

Pomorze posiada wspaniale przygotowane trasy rowerowe. Większość z nas pewnie już nie może doczekać się startu sezonu rowerowego. Dopóki pogoda nie sprzyja, warto rozpocząć pracę nad sylwetką oraz wzmacnianiem kondycji w domu. Trening na rowerze poziomym to dokonała alternatywa dla treningu rowerowego na zewnątrz. Jakie partie mięśni rozwija?

Rower poziomy czy pionowy – który wybrać?

Zdecydowana większość osób decydujących się na trening na rowerze stacjonarnym wybiera jego poziomą wersję. Rower magnetyczny leżący to dobry sprzęt do treningu dla osób o dużej wadze. Poziome ułożenie ciała sprawia, że ewentualne przeciążenia są znacznie mniejsze. Rowery poziome sprawdzają się zarówno do treningów, jak i w ramach ewentualnej rehabilitacji.

Ponadto, rower stacjonarny poziomy sprawdzi się, gdy Twój plan treningowy opiera się na połączeniu treningu siłowego i cardio. Trening na rowerze poziomym zminimalizuje ryzyko bólu kręgosłupa narażonego przy ćwiczeniach kontuzjogennych, takich jak np. martwy ciąg.

Rower poziomy na odchudzanie – czy to sposób?

Jazda na rowerze jest według wielu jedną z najprzyjemniejszych form rekreacji. Właśnie – rekreacji. Kojarzy się bardziej z przyjemną aktywnością fizyczną niż z wylewaniem ósmych potów na siłowni. W porównaniu z bieżnią czy rowerkiem spinningowym, rower poziomy jest wybierany częściej. Głównie z uwagi na stosunkowo łatwe pokonanie bariery niechęci do wysiłku. Podczas jazdy rowerem stacjonarnym poziomym pracują mięśnie dwugłowe, czworogłowe nóg, ale także mięśnie pośladkowe i brzuch.

Rowery poziome – czym się kierować przy zakupie?

Wybór rowerów treningowych jest ogromny. Możesz zdecydować się na rower pionowy, spinningowy lub poziomy. O tym, który warto kupić, zadecyduj biorąc pod uwagę pomieszczenie, w którym ustawisz rower oraz swoją wagę. Więcej o tym, jak wybrać rower stacjonarny, dowiesz się tutaj: Rowery treningowe – wybieramy odpowiedni stacjonarny rowerek do ćwiczeń w domu , a ogromny wybór rowerów treningowych oraz innych przyrządów do treningu znajdziesz na stronie prosportowy.pl.

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Powiadom o