Wspólny bilet z MZK ma promować połączenie kolejowe Ustka – Słupsk

0
237

Trwają prace nad wspólnym biletem łączącym przejazd koleją z Ustki do Słupska i przejazdy na terenie Słupska autobusami MZK.

27 listopada odbyło się w Urzędzie Miasta Ustka spotkanie dotyczące przywróconego połączenia kolejowego Ustka – Słupsk.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Marszałka Województwa: Eugeniusz Manikowski – zastępca dyrektora Departamentu Infrastruktury oraz Marek Biernacki – kierownik Biura Zamiejscowego Urzędu Marszałkowskiego, a także samorządowcy i przdsiębiorcy: Paweł Lisowski – Starosta Słupski, Barbara Dykier – Wójt Gminy Słupsk, Anna Sobczuk – Jodłowska – Wójt Gminy Ustka, Sławomir Stochniałek – przedstawiciel firmy Mowi i Jacek Graczyk Burmistrz Ustki.

Wspólny bilet z MZK ma promować połączenie kolejowe Ustka - Słupsk - ustka24.info
Wspólny bilet z MZK ma promować połączenie kolejowe Ustka – Słupsk – ustka24.info

Samorządowcy w maju br. wystąpili do Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka o przywrócenie całorocznej komunikacji kolejowej Ustka – Słupsk. Na listopadowym spotkaniu Burmistrz Jacek Graczyk skierował do Marszałka serdeczne podziękowania za pozytywne rozpatrzenie tego wniosku.

Codzienne połączenia kolejowe wracają od 15 grudnia. Cena normalnego biletu  jednorazowego wynosi 5 zł, a miesięcznego 178 zł. Za przewóz roweru zapłacimy 7 zł.

Jeśli chodzi o rozkład jazdy, do którego mieszkańcy już zgłaszali swoje uwagi, na 5 grudnia zaplanowano spotkanie samorządowców i przedsiębiorców. Wypracują oni wspólne wnioski i przekażą je Urzędowi Marszałkowskiemu, który w ciągu 40 dni może wprowadzić zmiany w rozkładzie.

Jednocześnie otrzymaliśmy informację, że trwają prace nad wspólnym biletem.  Bilet będzie  obejmował przejazd pociągiem na trasie Ustka – Słupsk i przejazdy na terenie Słupska komunikacją miejską MZK. Takie rozwiązanie ma pojawić się w połowie roku 2020.

Przeczytaj o przywróceniu połączenia kolejowego do Ustki

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments